Loading

Article

کفش هایی که گیاه می شوند

کفش هایی که گیاه می شوند

این کفش که پس از کاشته شدن در خاک رشد می کند، برنده دوم طراحی سبز جایزه بین المللی هفته مد آمستردام شد. ویژگی این کفش کاملا تجدیدپذیر زیستی که شرکت هلندی OAT آن را طراحی و ساخته، این است که به جای دور انداخته شدن می تواند در باغچه کاشته شده و همانند یک گیاه رشد کند.

دستورالعمل اوت (OAT) برای تهیه صبحانه مورد علاقه مادر طبیعت:
ما مدعی هستیم که شما می توانید کفش های OAT را خاک کنید، تا بعد گل هایی رشد کنند و شکوفه بدهند. اما چه اتفاقی برای کفش رخ می دهد؟ خب به خاک تبدیل می شوند! ترکیبات استفاده شده در کفش های اوت (OAT) مخلوطی از مواد طبیعی چون شاهدانه، چوب پنبه، کتان های زیستی بهمراه نوعی پلاستیک پوسیدنی است. به این معنی که مقدار معینی از پلاستیک ذکر شده در محیط ایده آل به مدت 6 ماه تا 90 درصد به طبیعت باز می گردد (EN13432). البته این زمان به باغچه شما و یا هر محل دیگری که می خواهید کفش ها را در آن خاک کنید بستگی خواهد داشت. اما شرایط ایده آل، محیطی گرم، مرطوب، بارور و پر از میکروب جهت پوساندن مواد است. اگر قصد دارید تا این فرایند را تسریع ببخشید می توانید کمی بُکاشی به خاک اضافه کنید. اگر قصد کاشتن کفش هایتان را دارید، خوشحال می شویم که ما را هم در جریان کار قرار بدهید.نحوه ساخت به صورت رازی بین ماست و چیزی نمی توانیم بگوییم اما همین قدر که تمامی مواد اولیه از اروپا تهیه شده به جز شاهدانه که به دلیل غیر قابل اعتماد بودن منابع اروپایی مجبور شدیم از خارج تهیه کنیم، ولی برای تولیدهای آینده منابعی را از شاهدانه در داخل اروپا پیدا کرده ایم.

OAT shoes

آیا کفش ها روی پاهایمان پوسیده می شوند؟
نه، فقط هنگامی که کفش های OAT در زیر خاک جایی که میکروب ها زندگی می کنند باشند می پوسند، می توانید کفش ها را در باران و گِل و لای بپوشید و آنها را کثیف کنید و سپس آنها را بشویید یا این که از کثیف پوشیدن آنها لذت ببرید.

دانه گل ها:
کفش های (OAT) صفحاتی حاوی دانه گل ها را در درون دارند که اگر مطابق دستور العمل ها عمل کنید و این صفحه را همراه با کفشتان بعد از کهنه کردن آنها دفن کنید، گل ها شکوفه خواهند داد. این دانه ها در داخل کفش شما یک یا دو سال دوام می آورند. مسئولیت دفن کفش در محیطی که به شما تعلق ندارد برعهده شماست!

دانه های موجود در کفش :
1- گل پنج هزاری (ژاپنی)
2- گل میمون مهمیزدار
3- گل آفتابگردان
4- گل سیلن
5- گل خشخاش
6- گل سرخ

OAT

خوشبختانه این قبیل طرح ها در کشورهای توسعه یافته با استقبال بسیار خوبی روبرو می شود ولی متاسفانه در کشورهای جهان سوم به ندرت سراغ تکنولوژی های سبز می روند.

آیا سوالی دارید؟

افزودن دیدگاه جدید

صبح ایرانی ، مجله نشاط و سرگرمی

irPowerWeb میزبان مطمئن وب سایت شما

عضویت درخبرنامه

با عضویت در خبرنامه شما از بروزرسانی محصولات ، خدمات ، اخبار و غیره مطلع خواهید شد

جدیدترین مطالب

1 سال 7 ماه قبل

وقتیکه گوگل در فوریه ی سال گذشته پروژه ی AMP یا صفحات موبایلی پرشتاب رو کلید زد، سر و صدای وب مسترها بلند شد که آیا به این...